Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

X. Tavasz Kupa

2008.03.22

Már 10. alkalommal kerül csapatunk által megrendezésre a Tavasz Kupa, melyet  idén április 5-ével rendezünk meg a Vasutas SK sporttelepén. Az évek során hagyománnyá fejlődött torna idén is az új, szabadtéri szezonra való felkészülés jegyében zajlik.

A tornáról való tudnivalók, szabályok:

1. A résztvevő csapatok meghívás alapján kerülnek be. Eddig a következő csapatok fogadták el (rajtunk kívül természetesen) a meghívást.
    Ezek: Stressz, Titánok, Variens, Tardy ( Kiskunfélegyháza) Tóth Bt., Talléros Söröző (Pusztaszer), Ördögök (Tiszaalpár), így ezek a csapatok fognak a X. Tavasz Kupán részt venni.
  2. A torna kezdési időpontja 8 óra 00 perc. Ez a pálya "túlzsúfolása" miatt történik így. Kérjük a résztvevő csapatokat, hogy időben érkezzenek meg, tehát legkésőbb 3/4 8-ra
  3. A sorsolás a helyszínen történik, ún. "vaksorsolással", tehát nincsennek kiemelt csapatok, bárki bárkivel összekerülhet.
  4.  A jelenlegi állapot szerint két darab négyes csoportba osztjuk a küzdő feleket, onnan az első és a második helyezett csapatok kerülnek a legjobb négy közé, ahol keresztbe játszás történik (A1-B2-vel ill. B1-A2-vel), majd a két vesztes a harmadik helyért, míg a győztesek a tornagyőzelemért küzdhetnek majd meg.
    A csoportmérkőzéseken a győzelem 3, a döntetlen 1 pontot ér. Azonos pontszám esetén a következők döntenek (ebben a sorrendben):

- egymás elleni eredmény
    - jobb gólkülönbség
    - több rúgott gól

Ha minden egyezik, akkor büntető rúgások döntenek a helyezés megállapításáról.

5. A torna díjazásai:

1. helyezett: kupa+érem+oklevél
    2-3 helyezett: érem+oklevél
    4. helyezett: oklevél

Kiosztásra kerül még a torna legjobb játékosának, legjobb kapusának, ill. a gólkirálynak járó kis szobrocska is.
  6. A legfontosabb szabályok:

Kapus:

A kapus lehetőleg más színű mezben legyen, mint a pályán lévő mezőnyjátékosok.

Az alapvonalat elhagyó labdát a kapus - vagy ha úgy alakul a mezőnyjátékos is - CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A FÖLDRŐL VÉGEZHETI EL!!! Kidobás csak a labda játékban maradásakor lehetséges.

Kapusról az alapvonalon túlra pattanó labda esetén sarokrúgást kell ítélni.

A kapus a játékban lévő labdával azt csinál, amit akar - gólt érhet el belőle akár kézzel, akár lábbal teszi ezt -. A kapu kirúgás esetén akkor kerül játékba a labda, ha az a büntetőterületet elhagyja.

A többi szabályban semmi speciális nincs, így azok megegyeznek az általános kispályás szabályokkal.
    Így többek között:

Becsúszás nincs, kivéve, ha a becsúszás a labda gól- vagy valamely másik vonal elhagyását akadályozza meg, és nincs ellenfél a labda körül.

Az oldalvonalat elhagyó labdát kézzel és lábbal is játékba lehet hozni.

Bedobásnál és berúgásnál kötelező legalább 1 méterre elállni az ellenfél játékosától. Ugyanez szabadrúgásoknál, és sarokrúgások esetén 3 méter. A szabály be nem tartása esetén a bedobás helyett a játékvezető szabadrúgást ítélhet, az adott helyről, míg a sarok- és szabadrúgás esetén kiállítással büntetheti a vétkező játékost.

A kiállítások - amiből reméljük nem lesz sok - a következők lehetnek:

2 perces kiállítás:
    - olyan becsúszás esetén, amely lábra irányul
    - játékvezető szidalmazásáért
    - szándékos kezezésért
    - egyéb sportszerűtlen magatartásért

5 perces kiállítás:

- véglegesen nemcsak a pályáról, hanem a kispadról is ki lehet állítani a játékost

A végleg kiállított játékos helyére más nem állítható be, így a vétkes játékos duplán bünteti csapatát. A vétkes játékos további sorsát a versenybizottság alakítja tovább. Extrém esetben a tornáról való végleges kizárás is lehetséges.
    Sportszerűtlenül viselkedő csapat ugyanúgy hasonló büntetést kaphat, mint a játékosok.

7. A mérkőzések 2*15 percesek lesznek, a félidők és a meccsek közötti idő pedig minimális, úgyhogy KÉRJÜK lehetőségei szerint minden csapat próbáljon időben megkezdeni a mérkőzéseit.
  8. A tornára 12 játékos nevezhető, melyből egyszerre 5+1 tartózkodhat a pályán. Minden mérkőzést el kell kezdeni abban az esetben, ha a pályán lévő játékosok száma min. 4+1 - 4+1 fő. Ha a mezőnyjátékosok száma 3 vagy az alá csökken, akkor a mérkőzés véget ér és a győztes (3-0-val) a vétlen csapat lesz.
    A tornára bármely játékos nevezhető maximum megye 1. osztályban játszókig.NB-s futsal játékos, valamint NB-s nagypályás játékos nem vehet részt a küzdelmekben.
    (igazoltnak az számít, aki a 2007-2008 - as bajnokságban pályára lépett)
  9. A torna ideje alatt büfé fog működni.
  10. Pályára csak terem vagy műfüves/salakos cipőben lehet lépni. STOPLIS CIPŐBEN TILOS!!!. Sípcsontvédő nem kötelező, de ajánlott.
  11. Játékvezetők: ??? (szervezés alatt)
  12. Nevezési díj: 4500-5000 Ft